Narromine: Narromine Turf Club Thursday 28, November 2019

Meeting Type: Country (Non-TAB MEETING)
Race Index
1 2 3
Back to top
Rail Position:
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Good 3
Weather: Fine
Penetrometer:
Track Information:
Results Last Published: Fri 29-Nov-19 1:02AM AEDT
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 25


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 3 Time: 0:46.50 Last 600m: 0:00.00 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 7 ROBBITTY BOB Wayne Collison Daniel Northey 0 N/A   Delago Deluxe / Fervent Delight
2 10 TRAVSTAR Rodney Robb Clayton Gallagher 0.33 0 N/A   Fast 'n' Famous / Starvinsky
3 5 LAIALLI Wanda Ings Jake Pracey-Holmes 0.7 0 N/A   Shamus Award / School Blue
4 3 HE’S EXCITING Kylie Kennedy Brooke Stower 0.74 0 N/A   Excites / Evening Gem
5 9 SUPREME AWARD Rodney Robb Mathew Cahill 1.34 0 N/A   Shamus Award / Auburn Streak
6 1 FRENCH FRY (NZ) Brett Thompson Ms Mikayla Weir 5.91 0 N/A   Mettre En Jeu / Bello Cappello
7 2 GLOVER Ian Holland Andrew Banks 7.45 0 N/A   Al Maher / Peintour
8 4 JOEY’S JOURNEY Greg O'Neill Ms Wendy Peel 7.75 0 N/A   Great Choice / Dee Why Joyce
9 6 NO TIME TO TALK Natalie Pearce Mr Michael Gray 10.1 0 N/A   Bon Hoffa / Dream Spinner
10 8 SOLID CONSUL Brett Thompson Ashley Morgan 10.21 0 N/A   Monaco Consul / Solid Mandala


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 3 Time: 0:46.46 Last 600m: 0:00.00 Timing Method: Electronic

Official Comments: Late Scratching (Don's Duck) , Late Scratching (Ima Bullet), Dead heat for 1st
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 RAFFLE David J Smith Daniel Northey 0 N/A   Tickets / Migrate Miss
1 1 AMY’S SHADOW Brett Thompson Ashley Morgan 0 N/A   Dane Shadow / Opera's Aim
3 7 RIDERS INTHE STAND Brett Thompson Ms Mikayla Weir 0.53 0 N/A   Poet's Voice / Ondine Belle
4 5 NEPENTHES David J Smith Jake Pracey-Holmes 0.98 0 N/A   Mulaazem / Aspen Leaves
5 9 ZOROSSA Wanda Ings Anthony Cavallo 1.29 0 N/A   Zoffany / Androssa
6 8 SIR WELCOME Michael Lunn Mr Michael Gray 106.14 0 N/A   Sir Topaz / Welcome Site
SB 4 IMA BULLET Kody Nestor Clayton Gallagher 0 N/A   Bullet Train / Madam Lush
SB 2 DON’S DUCK Connie Greig Billy Cray 0 N/A   Pluck / Magical Lady
3 GLAMOURON Andrew Molloy Ms Eleanor Webster-Hawes 0 N/A Alert / Lady Ashron


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 3 Time: 0:44.55 Last 600m: 0:00.00 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 SUPER CHASE (NZ) Stephen Edwards Ms Kacie Chater 0 N/A   Northern Meteor / Sahara Desert
2 9 THERMOSA Rodney Robb Mathew Cahill 0.32 0 N/A   Squamosa / Erthakit
3 4 PEDWAY Rodney Robb Clayton Gallagher 2.75 0 N/A   Not a Single Doubt / Walkway
4 3 MISSY RHYTHMOS Alison Smith Anthony Cavallo 3.43 0 N/A   Mosayter / Go Tango
5 1 HEALING HANDS Gayna Williams Greg Ryan 4.67 0 N/A   I Am Invincible / Miss Alberta
6 5 SLATEY BAY Brett Thompson Ms Mikayla Weir 7.12 0 N/A   Zariz / Freebe
7 10 WESTERN PARADE Gayna Williams Grant Buckley 8 0 N/A   Intergaze / Miss Frome
8 2 LARYNX Brett Thompson Ashley Morgan 10.31 0 N/A   Your Song / Conch
9 7 SUPREME FASHION Rodney Robb Ms Wendy Peel 21.78 0 N/A   Supreme Class / Vicwood Fashion
8 THE EXCHEQUER Merv Rumble Greg Ryan 0 N/A Choisir / Money Tree